Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Koty bombajskie
 

Koty bombajskieKoty te mają czarne futro oraz miedziane, często pomarańczowe oczy. Zostały wychodowane pod koniec lat 50 przez Amerykankę Nikki Horner z brązowego kota burmańskiego i krótkowłosego kota amerykańskiego, w Europie "przyjęły się" bardzo póżno.Ponieważ jest mieszańcem dziedziczącym także cechy burmańskie, w miotach kota bombajskiego często trafiają się typowe koty burmańskie, które również nadają się do hodowli.Aby zapewnić kotom bombajskim cechy typu burmańskiego, wprowadza się od czasu do czasu do ich hodowli brązowe koty burmańskie, co ma zmiejszyć wpływ amerykańskich kotów krótkowłosych i sprawić, aby koty bombajskie nie wyglądały zbyt masywnie. Wielu hodowców stara się o uznanie tej rasy za odrębną od kotów burmańskich.

Jest bardzo towarzyski, uczuciowy, spokojny, poważny i niezbyt aktywny. Woli zostawać w domu, niż iść na spacer. Bywa agresywy. Ludzie mówią o nim, iż jest kotem z "lakierowanej skóry o oczach niczym lśniące monety".

kocie-strony 25/08/2006 18:03:43 [Powrót] KomentujDodaj/Dodajcie swojego bloga do konkursu na:
www.wszystko-----o-----kotach.blog.onet.pl
kaśka 16/07/2008 12:42:33
| brak www IP: 83.11.186.178 

[ dopisz ][ spójrz ]

Opisy
Przyjaciele
Blog Agi
Moje oceny
Znajomi
Blog Pauli
Mój były blog
Mój blog
Zwierzaki
Brzydalek :)
Pan Pajak
Vovel
Super blog o ZWIERZAKACH
Blog Agi i Princess o psach


2006
Wrzesień
Sierpień

[ foto: andrzej salek ][ szablon: colld ]